Delegacja domeny

Delegacja domeny na serwery DNS w ibe.pl

Posiadając wykupione u nas konto hostingowe (serwery www) można samodzielnie dodać do niego domenę.

Jeśli domena została zarejestrowana w IBE wówczas po dodaniu jej w panelu administracyjnym (zakładka „Strony WWW i domeny” a następnie opcja „Dodaj nową domenę”) nic więcej nie trzeba robić, usługi dla tej domeny powinny zacząć działać praktycznie od razu.

Jednak co należy zrobić w przypadku gdy domena została zarejestrowana u innego operatora a chcemy by usługi takie jak strony www czy poczta e-mail we własnej domenie były obsługiwane przez serwer wykupiony w IBE? Wówczas należy skierować domenę na serwery DNS ibe.pl. Operacja ta jest inaczej nazwana zmianą delegacji domeny.

Możliwe jest również by różne usługi dla danej domeny były obsługiwane na różnych serwerach. Przykładowo na jednym serwerze może działać strona www a poczta e-mail na innym serwerze. Poniżej zamieszczamy informację jak dokonać odpowiedniego przekierowania.

Jeśli masz zarejestrowaną domenę u innego operatora polecamy Ci oprócz delegacji domeny również wykonanie transferu Twojej domeny do ibe.pl – transfer domeny do IBE

Jak od innego operatora wydelegować Twoją domenę na serwery DNS w ibe.pl?

 1. Dodaj domenę do swojego konta hostingowego wykupionego na serwerach ibe.pl za pomocą panelu administracyjnego – zakładka „Strony WWW i domeny” a następnie w zależności do czego ma służyć nowa domena wybierz opcję:
  • „Dodaj aliasy nowych domen” aby nowa domena była dodatkową nazwą do istniejącego serwisu,
  • „Nowa domena” aby dla nowej domeny uruchomić nowy serwis www lub konta e-mail.
 2. Następnym krokiem jest skierowanie domeny na nasze serwery. W panelu obecnego rejestratora domeny należy podać nazwy naszych serwerów dns:
  • dns1.ibe.pl
  • dns2.ibe.pl

  w pewnych przypadkach mogą być również potrzebne adresy IP serwerów dns:

  • 62.121.128.51
  • 62.121.128.52

  domena zacznie być obsługiwana przez nasze serwery po upływie około 24 godzin potrzebnych do propagacji zmian w sieci.

 3. W przypadku braku dostępu do panelu należy się skontaktować bezpośrednio z operatorem u którego jest zarejestrowana domena i poprosić o konfigurację domeny, aby wskazywała na wyżej podane serwery DNS ibe.pl.

Jak wydelegować na serwery DNS w ibe.pl tylko obsługę poczty e-mail w Twojej domenie?

 1. Należy dokonać zmiany w konfiguracji Twojej domeny na serwerze DNS obecnego rejestratora. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego zarządzania domeną dokonujemy następującego wpisu dla rekordu MX:
  • mail.ibe.pl

  poczta e-mail dla Twojej domeny zacznie być obsługiwana przez nasze serwery po upływie około 24 godzin potrzebnych do propagacji zmian w Sieci.

 2. W przypadku braku dostępu do panelu administracyjnego zarządzania domeną należy się skontaktować bezpośrednio z operatorem u którego jest zarejestrowana domena i poprosić o dokonanie następującego wpisu dla rekordu MX: mail.ibe.pl