Nasza firma

IBE to firma, która działa na rynku internetowym od 2003 roku. Od samego początku szczególną uwagę przykładamy do zapewnienia najwyższej jakości oferowanych usług. Zebrane przez ten czas doświadczenie zaowocowało licznym gronem zadowolonych klientów, wśród których znajdują się zarówno małe i duże firmy jak i osoby prywatne.

Nasza oferta zawiera:

Naszym zadaniem jest dostarczenie klientom wszystkich narzędzi, jakie niezbędne są do funkcjonowania firmy w Internecie. Nasza oferta została zatem tak skonstruowana aby w jednym miejscu mogli Państwo wykupić profesjonalne konto WWW (hosting), zarejestrować domenę internetową, zaprojektować i wykonać swoją stronę WWW oraz wypromować ją w Internecie.

Wszystkie nasze serwery znajdują się w Polsce w profesjonalnej serwerowni, co oznacza że:

  • są monitorowane 24 godziny na dobę,
  • ulokowane są w pomieszczeniach klimatyzowanych,
  • są zabezpieczone przed pożarem i niedostępne dla osób „trzecich”.

Bezpieczeństwo naszych serwerów jest realizowane poprzez odpowiednią politykę bezpieczeństwa, zakładającą wykorzystanie firewalli, systemów backupu itp.

Wszystkie nasze serwery działają pod kontrolą systemu operacyjnego Linux, za najważniejsze usługi odpowiadają:

 

Usługa Oprogramowanie
Obsługa stron WWW Apache HTTP Server
Obsługa poczty Postfix
Obsługa domen Power DNS, Berkeley Internet Name Domain
Routing Cisco IOS 12, Linux (Zebra, Quagga)
Bazy danych PostgreSQL, MySQL

Infrastruktura sieciowa

Korzystamy z sieci połączonej z siecią Internet wieloma niezależnymi łączami:

Przepustowość Technologia Operator
10 Gbps Fiber Toya
10 Gbps Fiber UPC
10 Gbps Fiber Thinx PLIX TPIX

IBE korzysta z sieci, w której wymieniany jest ruch z innymi operatorami za pomocą własnych łączy peeringowych. Infrastruktura WAN z której korzysta IBE jest ciągle rozbudowywana, w miarę zapotrzebowania powiększana jest przepustowość łączy zewnętrznych.

Sieć pracuje w standardzie 1000BaseTx dającej prędkość w trybie full duplex: 200 Mbit/s – takie połączenie jest możliwe dzięki przełącznikom Catalyst firmy Cisco oraz wysokiej jakości pasywnym elementom sieciowym (kable, gniazda) firmy Molex. Wybór niekwestionowanego lidera na dostawcę sprzętu sieciowego – firmy Cisco umożliwia stosowanie zaawansowanych technologii sieciowych, np: QoS.

Bardzo wydajny router Cisco 7206 VXR pozwala na używanie dynamicznych protokołów routingu:

BGP – (Border Gateway Protocol)

Routery zewnętrzne pracujące z protokołem BGP, wymieniają informację o dostępności systemów autonomicznych. Ponadto przesyłane są atrybuty trasy takie jak koszty czy też zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem. Atrybuty te również mogą zawierać informacje służące do wyboru tras na podstawie wymagań administracyjnych (nietechnicznych), np. związanych z bezpieczeństwem datagramów. Na podstawie otrzymanych informacji protokół BGP wybiera najkrótszą trasę. Informacje wymieniane są jedynie przyrostowo, a nie przez przesyłanie całej bazy danych dotyczącej zewnętrznej reguły doboru tras, zatem protokół ten nie powoduje dużego przyrostu ruchu w sieci.

RIP – (Routing Information Protocol)

Zaliczamy do kategorii protokołów dystansowo-wektorowych. Protokół ten zwykle wybiera trasy o najmniejszej liczbie „przeskoków”, czyli najmniejszej liczbie routerów (węzłów), przez które muszą przejść datagramy na trasie od routera źródłowego do docelowego. Najdłuższa trasa może składać się z co najwyżej piętnastu przeskoków.

Bezpieczeństwo danych

Wydzielony serwer backupu, dysponujący macierzą dysków o pojemności blisko 2400 GB – codziennie archiwizuje dane z głównych serwerów. Dodatkowo miesięczne backupy są zapisywane na płytach CDR i składowane poza pomieszczeniami, w których znajdują się kolokowane maszyny.

Klimatyzacja

Kanałowy system klimatyzacyjny, z którego korzysta IBE zapewnia stałą temperaturę, wilgotność oraz czystość powietrza. W razie jego awarii załączany jest system wentylacyjny, który jest w stanie kilka razy na godzinę wymienić powietrze.

Zasilanie

Korzystamy z bardzo niezawodnego, 3-fazowego źródła zasilania. Wszystkie elementy sieci są wyposażone w zasilacze awaryjne. Stosowane są UPSy znanego polskiego producenta – firmy Fideltronik.

Najważniejsze elementy sieci mogą być również zasilane z generatora prądotwórczego, który w przypadku braku napięcia umożliwia praktycznie dowolny czas pracy systemu.

Bezpieczeństwo

Pomieszczenia serwerowe są wyposażone w nowoczesne instalacje alarmowe.

Przez cały okres naszej działalności zdołaliśmy dokładnie poznać potrzeby naszych klientów i odpowiednio dostosowaliśmy ofertę uwzględniając stale zmieniającą się sytuację na rynku. Wciąż podnosimy nasze kwalifikacje aby móc w dalszym ciągu dostarczać naszym klientom usług najwyższej jakości.

Nasi klienci szczególnie docenili kompleksową obsługę jak również bardzo krótki czas reakcji na zapytania oraz natychmiastową pomoc administratora. Szczególny nacisk kładziemy na indywidualne podejście do każdego klienta, dzięki temu jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw jego potrzebom i wymaganiom. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta wynikające z profesjonalnej obsługi oraz oferowanie usług na miarę potrzeb.

* Nazwy firm i produktów użyto w celach informacyjnych.