Jak włączyć synchronizację poczty e-mail

Z poczty internetowej korzystamy dziś zazwyczaj równocześnie na komputerze stacjonarnym, laptopie, telefonie i tablecie. Żeby wszystkie wysyłane i otrzymywane wiadomości e-mail wyświetlały się na wszystkich urządzaniach, konieczne jest przeprowadzenie synchronizacji poczty e-mail. Jak to zrobić?

Synchronizacja poczty e-mail – co to jest?

Synchronizacja poczty e-mail to proces, dzięki któremu wszystkie czynności, które wykonasz w poczcie internetowej z poziomu komputera, zostaną też automatycznie odtworzone na koncie e-mail np. na smartfonie. Przykładowo, jeśli usuniesz e-maila na laptopie, zostanie on też skasowany w Twoim telefonie. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, w dzisiejszym mobilnym świecie – niezbędne. Synchronizacja poczty e-mail przekłada się na lepszą organizację i znacznie usprawnia komunikację.

Jak włączyć synchronizację poczty e-mail?

Po pierwsze na wszystkich urządzeniach trzeba używać tego samego konta e-mail. Oznacza to, że podczas konfiguracji konta e-mail na każdym urządzeniu musimy podać pełny adres konta e-mail (np. Jan.Kowalski@nazwadomeny.pl), ten sam adres serwerów poczty przychodzącej (IMAP) – mail.ibe.pl, adres serwerów poczty wychodzącej (SMTP) – mail.ibe.pl oraz zaznaczyć opcję „serwer wymaga uwierzytelnienia”. Następnie aktywujemy na poszczególnych urządzeniach synchronizację. Uruchomienie synchronizacji poczty e-mail różni się w zależności od rodzaju urządzenia i zainstalowanego na nim systemu operacyjnego, ale cały proces jest intuicyjny. Np. w telefonie z systemem Android otwieramy „Ustawienia”, „Konta i synchronizacja”, wybieramy konto i klikamy „Synchronizuj teraz”.

Synchronizacja poczty e-mail – dlaczego jest ważna?

Jeśli synchronizacja poczty e mail jest wyłączona oznacza to bałagan w skrzynce pocztowej. Konsekwencją tego nieuporządkowania jest niepotrzebna strata czasu i energii na wielokrotne porządkowanie wiadomości oraz chaos w wysyłanych e-mailach np. kilkukrotne odpowiadanie na tego samego e-maila. To nieprofesjonalne i frustrujące dla odbiorcy. W razie wątpliwości nasi doradcy pomogą w rozwiązywaniu problemów związanych z synchronizacją poczty internetowej.