Responsywne strony WWW - Responsive Web Design (RWD)

Czym są Responsywne Strony WWW ?

Jest to technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlana. Tworzenie stron www w takiej technice powoduje, że są one uniwersalne i wyświetlają się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety itd.). Przeglądanie takiej strony www jest wygodne na ekranie o dowolnej wielkości. Korzystanie ze stron internetowych, które nie są responsywne, jest bardzo kłopotliwe a czasem wręcz niemożliwe na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego warto mieć responsywną stronę www?

Ilość użytkowników przeglądających strony www na urządzeniach mobilnych rośnie bardzo szybko. Jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Bardzo duże. Jeśli Twoja strona internetowa nie jest responsywna to korzystanie z niej na urządzeniach mobilnych będzie dla użytkowników niewygodne. W konsekwencji zapewne szybko opuszczą Twoją stronę www i pójdą do konkurencji.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem są wyższe pozycje w wyszukiwarce Google dla stron www dopasowanych do urządzeń mobilnych. Od miejsca zajmowanego w wynikach wyszukiwania zależy ilość osób odwiedzających stronę www. Zajmowanie wysokich pozycji w wyszukiwarce decyduje często o sukcesie firmy lub porażce.

Tworzymy responsywne strony www.

Już teraz zamów bezpłatną wycenę.

Responsywne strony WWW