Opieka nad stroną www

Opieka nad stroną www

Pewnie zastanawiasz się, czymże jest opieka nad stroną www? To zbiór wszystkich aktywności przeprowadzanych na już istniejącej witrynie i dostosowywanie jej na wszystkich płaszczyznach do potrzeb użytkowników.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że samo zrobienie strony internetowej dla firmy (a nawet prowadzonego na użytek prywatny bloga) jest jedynie początkiem drogi do posiadania funkcjonalnej i generującej duże zyski platformy. W kolejnych fazach jej tworzenia należy zrobić wszystko, co jest możliwe, aby przyciągała ona do nas jak najwięcej klientów. W tym celu warto zadbać przede wszystkim o to, żeby strona WWW działała w sposób zarówno profesjonalny, jak i była przejrzysta dla swoich użytkowników. Dobrze jest skupiać się nie tylko na jej czysto technicznych aspektach (np. odporności wobec ataków hackerskich), ale i na estetyce – regularnie modyfikować szatę graficzną witryny, uaktualniając ją zgodnie z obecną modą.

Ciągła opieka nad stroną www to nie fanaberia a konieczność. Niestety większość przedsiębiorców kieruje się mottem „Muszę mieć stronę WWW, bo każdy ją ma”. Tak naprawdę nie chcą i nie potrafią oni pielęgnować swoich platform, wskutek czego krótko po stworzeniu stają się one bezużyteczne, ponieważ pozwalają się wyprzedzić innym witrynom z branży. Jeżeli nie chcesz, by Twój serwis www podążył za ich przykładem, koniecznie przeczytaj, co powinieneś zrobić z posiadaną stroną internetową – wyeliminuj działania, które już wdrożyłeś, a w sprawie adaptacji pozostałych zgłoś się do nas! Najważniejsze są:

Aktualizacja strony www – To podstawa, musisz dbać o to, aby Twój serwis www zawsze prezentował zgodne ze stanem faktycznym treści. Nie wyświetlaj na nim przestarzałych informacji (szczególnie nieużywanych danych teleadresowych!) czy fotografii sprzed kilku lat. Możesz także zsynchronizować platformę z blogiem, lecz pamiętaj, żeby sukcesywnie prezentować na nim nowe wpisy.

Zmiana szaty graficznej – Obiegowa opinia mówi, iż nie należy tworzyć identyfikacji wizualnej firmy pod trendy, gdyż te są zmienne. Częściowo to prawda, ale nie do końca. Można się nimi kierować, ale wtedy warto pamiętać, aby regularnie zmieniać wygląd witryny czy innych elementów kojarzonych z przedsiębiorstwem.

Modernizacja serwisu www – Świat ciągle idzie naprzód i praktycznie każda sfera życiowa wciąż ulega zmianom. Postęp techniczny rozciąga się m.in. na branżę stron internetowych. Kiedyś nikt nie pomyślałby, iż mogą one być zintegrowane z portalami społecznościowymi albo systemami płatności on-line. Podobnie jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o responsywności, czyli dopasowywaniu platform do różnego rodzaju ekranów. Dzisiaj zarówno przeglądanie Internetu na wielu sprzętach, jak i łączenie stron WWW z social media to już standardy. Nie sposób przewidzieć, co będzie normalnością za jakiś czas.

Rozbudowa strony www – Nie tylko realia globalne ulegają ciągłym modyfikacjom. Twój biznes również na pewno nie stoi w miejscu, prawda? Być może kiedyś będziesz chciał poszerzyć swój asortyment lub wejść z usługami na rynek międzynarodowy. Wtedy koniecznością stanie się dodanie do platformy kolejnych podstron ukazujących poszerzoną ofertę lub mechanizmów zapewniających użytkownikom większą funkcjonalność.

Bezpieczeństwo serwisu www – Zapewniamy cykliczną aktualizację oprogramowania (system CMS oraz dodatkowe moduły) dzięki czemu minimalizujemy ryzyko włamania na Twoją stronę www. Monitorujemy i blokujemy podejrzane działania tak by strona www działała prawidłowo i bez zbędnych przerw. Zobacz co oferujemy w zakresie bezpieczeństwa strony www.

Opieka nad stroną internetową – zleć ją profesjonalistom!

Udało się: w końcu masz swoją stronę internetową! Niezależnie od tego, czy jest to strona Twojej firmy, czy też blog zawierający fotografię czy reklamę usług, zawsze jest to ważny krok do promocji. Jednak nawet najlepsza strona bez ciągłych aktualizacji nie wystarczy. Profesjonalna opieka nad stroną internetową polega na jej rozbudowie, dodawania aktualnych treści oraz troskę o stronę techniczną. Planujesz zmienić adres lub wprowadzić nowy cennik? Nie pozwól, by zabrakło tych informacji na Twojej stronie internetowej!

Jeśli chcesz wdrożyć na swojej stronie WWW nowe rozwiązania, skorzystaj z naszych usług. Wypełnij poniższy formularz – zaproponujemy najodpowiedniejszy sposób przeprowadzenia prac i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zapytanie o opiekę nad stroną www

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy

  Adres email*

  Telefon kontaktowy

  Opis wymaganych prac*

  jeden + dwa=*

  (wynik proszę wpisać słownie)