Odnowienie domen - cennik

Koszty odnowienia rejestracji domen podane są w abonamencie rocznym. Istnieje możliwość dokonania wpłaty za dłuższy okres czasu. Odnowienie domen jednorazową wpłatą jest możliwe maksymalnie na 10 lat.

Bardzo ważne jest by odnowienie domeny zostało opłacone terminowo. Dzięki temu usługi skonfigurowane dla Twojej domeny będą działały nieprzerwanie. Jest to niezwykle istotne gdyż przerwy w działaniu strony www czy kont poczty elektronicznej powodują wymierne straty. Ograniczasz w ten sposób również ryzyko utraty domeny. W przypadku braku wpłaty za odnowienie domeny, jest ona blokowana i przechodzi w tak zwany okres wygasania w którym nie działają żadne usługi dla niej skonfigurowane. Po okresie wygasania zostaje uwolniona do puli wolnych domen i każdy może dokonać rejestracji Twojej domeny. To najgorszy wariant w którym prawdopodobnie bezpowrotnie tracisz prawa do swojej domeny. Jeszcze jednym ważnym czynnikiem dla którego warto zadbać o terminowe odnowienie domeny jest jej wartość. Ze względu na ograniczoną ilość wolnych nazw domen są one deficytowe. Dostępność wolnych adresów – szczególnie tych najbardziej atrakcyjnych – zmniejsza się każdego dnia a co za tym idzie ich wartość rośnie.

Nie rezygnuj z odnowienia domen – dobry adres to dobra lokata.

Cennik odnowienia domen .pl, globalnych oraz .eu

Typ domeny Odnowienie
domena .pl 99 zł / rok
domena funkcjonalna np. .com.pl, .net.pl 95 zł / rok
domena regionalna np. .waw.pl, .wroclaw.pl 95 zł / rok
domena globalna .com, .net, .org, .info, .biz 95 zł / rok **
domena .eu 95 zł / rok **

Ceny netto, nie zawierają podatku VAT i dotyczą kosztu rejestracji domeny na okres jednego roku.

Cennik odnowienia domen tematycznych

Domeny tematyczne Odnowienie
.firma.pl * 59 zł / rok
.automoto.pl 59 zł / rok
.trade.pl 59 zł / rok
.holidays.pl 59 zł / rok
.handel.com.pl 59 zł / rok

Ceny netto, nie zawierają podatku VAT i dotyczą kosztu rejestracji domeny na okres jednego roku.

* Domeny z końcówką firma.pl są dostępne tylko dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

** W przypadku nieterminowego opłacenia odnowienia rejestracji domeny .eu lub domeny globalnej (.com, .net, .org, .info, .biz) – liczy się data otrzymania płatności na konto IBE – jest ona blokowana przez system odpowiednio dla domen typu .eu na okres 40 dni oraz dla domen globalnych minimum na 4 tygodnie. Jest to tak zawany okres kwarantanny po którym nazwa wraca do puli domen wolnych. Odblokowanie i automatyczne przedłużenie domeny w okresie kwarantanny wiąże się z dodatkową opłatą:

– odnowienie domeny .eu z kwarantanny 450,00 zł netto
– odnowienie domeny globalnej z RedemptionPeriod 450,00 zł netto