<b>Zadbaj o swoją stronę WWW</b>

Wiele osób sądzi, że „postawienie” firmowej strony internetowej zapewni im sukces na rynku. Samo jej funkcjonowanie ma sprawić, że wzrośnie liczba klientów przedsiębiorstwa. Takie myślenie jest błędne. Istnienie strony www, owszem sprawia, iż zainteresowani internauci mogą na nią trafić. Jednak bez wykonania wielu dodatkowych czynności nie zainteresują się oni oferowanymi usługami. W związku z tym cykliczna aktualizacja strony WWW jest Ci niezbędna. Co konkretnie powinieneś robić, by Twoja witryna przynosiła dochód?

Aktualizacja strony WWW

Żadna forma komunikatu reklamowego nie może pozostawać niezmienna. Niezależnie od tego, czy chodzi o wizytówki, elementy kampanii promocyjnych, jak ulotki i plakaty bądź też spoty radiowe lub telewizyjne. Wszystkie te sposoby docierania do kontrahentów powinny być regularnie (w stosunku do częstotliwości, z jaką się je wykorzystuje) uwspółcześniane. Dotyczy to również stron WWW. Ponieważ eksploatacja tych nośników trwa niemal bez przerwy – są one przecież codziennie odwiedzane nawet po kilkaset razy – ich dostosowywanie do panujących warunków musi być jak najczęstsze. Odnosi się to zarówno do zmieniania treści witryn tak, by zawsze były „na czasie”, jak i wprowadzania udoskonaleń niewidocznych dla przeciętnego użytkownika Internetu.

Aktualizacja treści strony WWW

Pierwsze z zagadnień może np. oznaczać prowadzenie bloga, co buduje ekspercki wizerunek właściciela strony i pomaga w jej pozycjonowaniu. Dodawanie zdjęć oraz tekstów relacjonujących bieżące wydarzenia, ale także unowocześnianie widocznych na witrynie danych, gdy tylko ulegną one zmianie.

Aktualizacja systemu CMS i dodatkowych modułów

Musisz jednak wiedzieć, że aktualizacja strony WWW w zakresie wyświetlających się wraz z nią informacji nie jest wszystkim. Wiele istniejących biznesowych witryn to proste platformy tworzone w oparciu o CMS, czyli panel, dzięki któremu samodzielne wprowadzanie zmian w ich obrębie nie stwarza większych trudności. Mimo tego, że sami tworzymy strony internetowe na popularnym WordPressie, nie boimy się przyznać, iż ten prosty w obsłudze i atrakcyjny cenowo system cechuje awaryjność oraz relatywna bezsilność wobec ataków hackerskich spowodowana dostępnością kodu. Na zainfekowanej stronie mogą zostać przeprowadzone niechciane modyfikacje, a nierzadko dochodzi do blokowania obiektów napaści. Dlatego pamiętaj, aby co jakiś czas przeprowadzać audyty bezpieczeństwa strony WWW, wykonywać kopie zapasowe jej zawartości, celem szybkiego odzyskania tejże, kiedy będzie to konieczne, jak również uaktualniać używane wtyczki i rozszerzenia. Zaniechanie tych działań może spowodować, iż witryna będzie wolniej się ładować lub nieprawidłowo wyświetlać.

Powyższe aktywności możesz zlecać pracownikom swojego działu IT albo powierzać je osobom/firmom z zewnątrz, co bywa korzystne, gdyż Twoi podwładni będą wtedy mieli czas na zajęcie się innymi obowiązkami. Wiedz, że opieka nad stroną WWW wiąże się ze sporym nakładem pracy i czasu. Jeśli potrzebujesz pomocy z witryną, zapraszamy do skorzystania z naszych usług ! Aktualizacja strony www to jedno z wielu działań jakie realizujemy w ramach usługi Opieka nad stroną www.