Aktualizacje WordPress

Aktualizacje WordPress są konieczne pod wieloma względami. Samo określenie wskazuje na wykonanie działań służących odnowieniu systemu. Nie wolno tego bagatelizować, ponieważ ten CMS jest nieustannie usprawniany, aby jeszcze lepiej służył swoim użytkownikom. Aktualizacja daje same plusy, jeśli oczywiście wykona się ją prawidłowo.

Jakie korzyści daje aktualizacja WordPress?

Bezpieczeństwo – ze względu na swoją popularność, ten system jest atakowany dość często. Aktualizacje WordPressa mają więc na celu wypełnianie luk, w których może dojść do niechcianych działań. Brak aktualizacji może grozić konsekwencjami w postaci zainfekowania strony, którą Google usunie z wypozycjonowanego miejsca. Może też się zdarzyć, że szkodliwy kod zablokuje logowanie się do panelu administracyjnego albo całkiem wyłączy stronę. Właściciel witryny zauważa to zazwyczaj z dużym opóźnieniem.

Sprawność działania – z każdą aktualizacją poprawia się funkcjonalność systemu. Może on działać wydajniej i szybciej. To niewątpliwie ułatwienie, które niejednokrotnie oszczędzi czas przy dodawaniu zawartości do opublikowania. System zmienia się także pod względem użyteczności, aby podnosić wygodę z jego korzystania.

Kopia zapasowa – przed aktualizacją należy wykonać kopię zapasową. Jeśli obawiamy się awarii strony, np. przez nieaktualne wtyczki, możemy powrócić do stanu sprzed aktualizowania i naprawić błędy.

Czy aktualizację można wykonać samemu?

Teoretycznie każdy kto ma dostęp do panelu administracyjnego strony, może dokonać aktualizacji WordPressa. Niestety nie zawsze jest to wskazane, jeśli dana osoba nie posiada niezbędnej wiedzy o mechanizmach obowiązujących w tym systemie.
Może się zdarzyć, że ze względu na dużą ilość wtyczek, motyw pochodny czy stronę budowaną całkowicie od podstaw, witryna przestanie działać.
Najlepszym rozwiązaniem jest oddać aktualizacje WordPress w ręce osób, które mają z nim do czynienia każdego dnia. Kompetentna w tym temacie osoba, nie tylko wie kiedy wykonać aktualizację, ale też ma wiedzę co do budowy strony i jego działania nie wyrządzą witrynie szkody. Pomoc fachowca jest niezbędna jeśli witryna ma pozostać bezpieczną i sprawnie działającą wizytówka firmy. Zapraszamy zatem do skorzystania z naszej oferty opieki nad WordPress.