WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią w serwisie internetowym (CMS). Postawienie stron na WordPressie jest stosunkowo proste, a użytkownik decydujący się na to rozwiązanie może cieszyć się wieloma korzyściami i to bez posiadania wiedzy informatycznej. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom WordPressa.

Dlaczego warto mieć strone na WordPressie

Zalety WordPress

Strona internetowa na WordPress to rozwiązanie przeznaczone dla każdego, o czym świadczy długa lista witryn wykorzystujących ten popularny system CMS na stronie. WordPress to rozwiązanie, z którego korzystają m.in. Sony Music, CNN Press Room, Time Magazine, Spotify Newsroom, Microsoft News, Wired czy Biały Dom. Sprawdź zalety WordPress i dowiedz się, dlaczego warto mieć ten CMS na stronie.

  • Popularność – zainteresowanie stronami internetowymi na WordPress wynika z dużego zaufania użytkowników. Szacuje się, że nawet 60% wszystkich stron opartych o CMS stanowią te postawione na WordPressie. Popularność WordPressa wiąże się również z jego nieustannym rozwojem, ogromną dostępnością wtyczek i możliwością konsultowania pracy systemu z innymi użytkownikami.


  • Szerokie zastosowanie – choć WordPress powstał z myślą o blogerach, obecnie jest to system o wszechstronnym zastosowaniu, który wykorzystywany jest do budowania stron firmowych, sklepów internetowych, portali ogłoszeniowych czy platform oferujących kursy online.


  • Darmowy CMS – na stronie WordPress zarabia głównie jej właściciel, gdyż jest to system darmowy i dostępny dla każdego. Postawienie stron na WordPressie nic nie kosztuje (poza zakupem hostingu i domeny), choć niektóre rozszerzenia są płatne. Wszystko zależy więc od tego, czy chcemy korzystać z podstawowych wtyczek i motywów, czy też zależy nam na nieco bardziej zaawansowanych rozwiązaniach. 


  • Dostęp do wtyczek – WordPress słynie z wtyczek, które umożliwiają rozbudowę strony o dodatkowe funkcje. To właśnie dzięki wtyczkom można przemienić blog w sklep internetowy czy portal ogłoszeniowy. Wśród popularnych wtyczek znajdują się m.in. takie, które zapewniają rozbudowę strony pod SEO czy tłumaczenie na inne języki.


  • Integracje – stronę zbudowaną na WordPressie możesz bez problemu połączyć z Allegro, Ceneo czy bramką płatności poprzez zastosowanie gotowych wtyczek.


  • Bezpieczeństwo – WordPress wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a większość włamań wynika z nieprzestrzegania środków ostrożności przez właścicieli stron. Należy więc pamiętać o ustawieniu trudnych do złamania haseł, certyfikacie SSL, instalowaniu wtyczek ze sprawdzonych źródeł oraz regularnych aktualizacjach systemu.

Tworzenie stron WordPress – Warszawa

Chcesz postawić stronę www na WordPressie i szukasz firmy, która stworzy witrynę oraz zajmie się opieką nad stroną internetową? W IBE.pl zajmujemy się tworzeniem stron WordPress – naszą siedzibą jest Warszawa, choć ofertę IBE kierujemy do wszystkich klientów mających dostęp do internetu. Oprócz stworzenia strony www dla Twojej firmy możemy się zająć również opieką nad WordPress, która polega m.in. na regularnych aktualizacjach, rozbudowie i modernizacji strony www oraz trosce o bezpieczeństwo. Zleć stworzenie i opiekę nad stroną internetową specjalistom i dołącz do firm z całego świata, które budują swoją markę przy pomocy WordPressa!