Moja poczta - Specyfikacja techniczna

Profesjonalny e-mail dla firm i osób prywatnych

Profesjonalna poczta e-mail we własnej domenie to świetne rozwiązanie nie tylko dla firm ale również dla osób prywatnych.
W pakiecie „Moja poczta” oferujemy Państwu profesjonalne, pojemne konto mailowe gdzie bezpieczeństwo zapewnia regularna kopia danych oraz system antywirusowy i antyspamowy.

Całkowity brak reklam, współpraca z urządzeniami mobilnymi, możliwość wysyłania dużych załączników, brak limitu transferu danych, poczta e-mail przez stronę WWW itd. dają naszym klientom komfort i wygodę korzystania z naszych usług. Już teraz zamów profesjonalny e-mail z własną domeną.

MOJA POCZTA E-MAIL

TERAZ TYLKO 15 zł netto / rok !

W pakiecie „Moja poczta” możesz zarejestrować własną domenę w promocji „Tanie domeny na start”

ZAMÓW

Specyfikacja techniczna pakietu "Moja poczta"

Własna domena w promocji „Tanie domeny na start”
Wraz z pakietem „Moja poczta” możesz wybrać wolną nazwę domeny i ją u nas zarejestrować w promocji „Tanie domeny na start”. Można skorzystać z naszej oferty na konto e-mail również wtedy gdy ma się domenę już zarejestrowaną (nie ma znaczenia czy domena została zarejestrowana u nas czy u innego operatora).

Pojemność konta email
Udostępniona przestrzeń dyskowa do Twojej dyspozycji.

50 GB

Liczba kont e-mail

1

Całkowity brak reklam
Nie wysyłamy naszym klientom reklam naszych usług ani nie sprzedajemy adresów email naszych klientów innym firmom w celu wysyłania reklam. Nie wyświetlamy reklam na stronach logowania do panelu administracyjnego ani webmaila (poczta email przez stronę WWW). W przesyłanych wiadomościach nie doklejamy żadnych stopek reklamowych ani w inny sposób nie próbujemy wysyłać reklam do naszych klientów.

Współpraca z urządzeniami mobilnymi

Z łatwością skonfigurujesz konto e-mail w smartfonie lub tablecie.

Aliasy pocztowe
Alias pocztowy jest to inna (dodatkowa) nazwa konta poczty e-mail. Wiadomość zaadresowana na alias zostanie dostarczona do Twojej skrzynki. Funkcję tą można wykorzystać choćby do stworzenia adresu używanego do celów prywatnych jak i zawodowych. Przykładowo posiadając konto mailowe o adresie moja.nazwa@nazwa_domeny.pl można stworzyć alias imie.nazwisko@nazwa_domeny.pl
Zarządzanie aliasami dostępne jest poprzez panel administracyjny.

BEZ LIMITU

Limit transferu danych
Ruch na warstwie IP z i do serwera, na którym świadczona jest usługa. W skład ruchu wchodzą: dane pobrane z serwera WWW, nagłówki zapytań i odpowiedzi protokołu http oraz transfer generowany przez protokół FTP, SMTP, POP3 i innych usług uruchomionych na potrzeby Abonenta.

BEZ LIMITU

Regularna kopia danych
Codziennie, w godzinach nocnych, wykonywane są kopie bezpieczeństwa wszystkich danych w ramach usługi poczty e-mail. Kopia zapasowa jest dostępna z ostatnich 7 dni.

Limit wielkości pojedynczej wiadomości
Oprogramowanie serwera limituje wielkość jednorazowej przesyłki pocztowej do 100 MB. W przypadku wysyłki wiadomości do skrzynki obsługiwanej przez innego operatora warto pamiętać, że na innych serwerach często limity są dużo niższe. Uniemożliwia to wysyłkę wiadomości, która według naszych limitów zostałaby dostarczona.

100 MB

Profesjonalny e-mail przez WWW (webmail) – do wyboru 2 programy: Horde oraz Roundcube
Poczta e-mail jest dostępna za pośrednictwem programu pocztowego oraz przeglądarki WWW. Obsługa poczty elektronicznej poprzez przeglądarkę WWW jest niezmiernie wygodna, gdyż umożliwia sprawdzenie i wysyłanie poczty na obcym komputerze, bez konieczności konfigurowania programu pocztowego. Wystarczy dostęp do komputera podłączonego do internetu i przeglądarka internetowa. Dodatkową zaletą jest możliwość obejrzenia zawartości skrzynki pocztowej i usunięcie wiadomości bez ich czytania bezpośrednio na serwerze. Jest to bardzo przydatne gdy otrzymamy bardzo dużą wiadomość i są trudności z jej odebraniem przez program pocztowy.

Monitor zajętości konta

Panel administracyjny (PLESK) – do wyboru wersja polska i angielska
Panel Administracyjny umożliwia samodzielne zarządzanie usługami przydzielonymi do konta. Dzięki niemu można zmienić hasło, zarządzać aliasami oraz modułem antyspamowym, obsługiwać czarną i białą listę, ustawiać przekierowania poczty na inny adres e-mail, aktywować autoresponder. Panel PLESK jest niezwykle intuicyjny dzięki czemu wszelkich zmian można dokonać w bardzo prosty sposób bez potrzeby kontaktu z działem technicznym.

Skaner antywirusowy
Każde konto e-mail posiada wbudowany system antywirusowy skanujący i odrzucający przesyłki zawierające wirusy i innego rodzaju programy zagrażające użytkownikowi. Skaner antywirusowy jest realizowany za pomocą zewnętrznego programu niedostępnego dla użytkowników z poziomu panelu administracyjnego.

Skaner antyspamowy – możliwość samodzielnej konfiguracji
Konta użytkowników są chronione przed spamem dzięki zabezpieczeniom antyspamowym, które automatycznie blokują większość wiadomości tego typu. Użytkownik może samodzielnie konfigurować zakres działania tego systemu w panelu administracyjnym.

Próby rozsyłania spamu przez nasze serwery negatywnie odbijają się na pozostałych użytkownikach. Chcąc wyeliminować tego typu sytuacje wprowadziliśmy limity wysyłki wiadomości. W okresie testowym liczba wiadomości jaką można wysłać przy wykorzystaniu usługi serwera wynosi 5 na godzinę. Po opłaceniu usługi limit ten jest podwyższany do 100 wiadomości na godzinę.

Blokada niechcianej poczty (biała i czarna lista)
Możliwość samodzielnego zarządzania białą i czarną listą w panelu administracyjnym. Biała lista – zawiera adresy chronionych nadawców od których wiadomości mają zawsze być dostarczane do naszej skrzynki (system antyspamowy ich nie zatrzyma). Czarna lista zawiera adresy nadawców od których wiadomości będą zawsze traktowane jako SPAM (zostaną zatrzymane przez system antyspamowy przed dostarczeniem do naszej skrzynki).

Autoryzacja SMTP – „antyoszust”
Autoryzacja SMTP uniemożliwia wysyłanie wiadomości bez uprzedniej autoryzacji i chroni w ten sposób właściciela konta mailowego przed podszywaniem się przez osoby trzecie.

Autoresponder (automatyczna odpowiedź)
Autoresponder umożliwia automatyczne wysyłanie, wcześniej zdefiniowanej odpowiedzi na list nadawcy. Po otrzymaniu wiadomości system automatycznie wyśle do nadawcy zdefiniowaną wcześniej odpowiedź. Jest to bardzo przydatne gdy przez dłuższy czas nie odbieramy poczty. Wówczas można stworzyć na przykład wiadomość „Jestem na urlopie …”, którą otrzyma w odpowiedzi każdy kto przyśle do nas maila.

Przekierowanie poczty (forwarding)
Można przekierować przychodzącą pocztę na inny wskazany adres e-mail. Wówczas wiadomość zostanie przesłana na podany adres a jej kopia pozostanie w naszej skrzynce.

Protokoły obsługi poczty – SMTP/POP3 oraz IMAP
Pocztę można wysyłać i odbierać używając dowolnego programu pocztowego, obsługującego standardy POP3 oraz IMAP (protokół odbioru poczty z serwera) oraz SMTP (protokół wysyłki poczty na serwer).

SPF
Zabezpieczenie SPF to ochrona przed próbami podszywania się pod nadawców poczty e-mail. Podczas odbierania wiadomości e-mail następuje weryfikacja czy adres IP serwera nadawcy jest zgodny z listą adresów IP, uprawnionych do wysyłania poczty mailowej w danej domenie.

DKIM
Zabezpieczenie DKIM pozwala na uwierzytelnienie nadawcy wiadomości e-mail dzięki asymetrycznej kryptografii. Do wysyłanego maila dołączana jest zaszyfrowana sygnatura pozwalająca na weryfikację przez serwer odbiorcy. Przy użyciu klucza publicznego umieszczonego w strefie DNS domeny, serwer odbiorcy sprawdza i weryfikuje otrzymaną, zaszyfrowaną sygnaturę.

DMARC
Mechanizm DMARC jest rozszerzeniem zabezpieczeń przed spamem, który uzupełnia funkcje SPF oraz DKIM. Dostarcza on serwerom pocztowym informacje jak mają się zachować przy podszywaniu się, umożliwia generowanie raportów oraz zwiększa skuteczność dostarczania naszych wiadomości e-mail.

Bezpieczna poczta przez SSL
Informacje zakodowane protokołem SSL są bardzo trudne do rozszyfrowania i zwiększa to bezpieczeństwo transmisji danych pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem pocztowym. Użytkownicy chcący korzystać z połączenia szyfrowanego SSL powinni w pola: „serwer poczty przychodzącej” oraz „serwer poczty wychodzącej” wpisać mail.ibe.pl – zalecamy takie rozwiązanie. Dla domeny mail.ibe.pl został wykupiony stosowny certyfikat SSL obsługujący wszystkie konta pocztowe oferowane w naszym serwisie.

Zgodność z wymogami ZUS
Do wiadomości wychodzących i przychodzących nie są dołączane reklamy ani żadne inne dodatkowe treści dzięki czemu spełniamy wymogi ZUS i FISKUS?a.

Bezpłatna pomoc techniczna
Każdy abonent konta poczty e-mail może uzyskać pomoc techniczną dzwoniąc do naszego biura lub wysyłając formularz kontaktowy znajdujący się w dziale KONTAKT

14 dniowy okres testowy – bez żadnych zobowiązań

BEZPŁATNIE

MOJA POCZTA E-MAIL

TERAZ TYLKO 15 zł netto / rok !

W pakiecie „Moja poczta” możesz zarejestrować własną domenę w promocji „Tanie domeny na start”

ZAMÓW