Przeniesienie hostingu na inny serwer

Twój obecny operator w pierwszym roku dał Ci coś za darmo a teraz żąda wysokich opłat? Interesuje Cię przeniesienie hostingu na inny serwer tam gdzie jest taniej? Możesz odetchnąć. Przeniesienie konta poczty e-mail to drobiazg. Również przeniesienie strony internetowej na inny serwer nie stanowi problemu.

Jak do tego doszło? W pierwszym roku było za darmo…
To często stosowana „pułapka promocyjna”. I w zasadzie nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że u niektórych operatorów koszty odnowienia usługi w kolejnych latach są naprawdę bardzo wysokie. Liczą oni na to, że po roku użytkownik nie będzie chciał już zmieniać operatora (lub będzie uważał, że to zbyt skomplikowane) i zapłaci wysoką cenę odnowienia usługi.

Sporo w tym winy samych użytkowników. Wiele osób bierze pod uwagę tylko cenę w pierwszym roku kompletnie nie przejmując się kosztami w kolejnych latach. Inna sprawa, że niektórzy operatorzy sprytnie ukrywają koszty usługi w kolejnych latach umieszczając je w taki sposób by nie było łatwo do nich dotrzeć.

Dodatkowo działa psychologia – dają coś za darmo to biorę bo to super okazja. A często w tych super okazjach są usługi w wyższych opcjach hostingowych. Krótko mówiąc pakiety zawierające dużo więcej niż użytkownik potrzebuje i po roku jest ogromne zaskoczenie gdy przychodzi faktura do opłacenia. Okazuje się, że super promocje za darmo mogą być bardzo kosztowne bo odnowienie takiego pakietu hostingowego to nawet 600 zł netto. W sytuacji gdy użytkownik zamówił taki pakiet – bo był w pierwszym roku za darmo – a korzysta w nim na przykład tylko z jednego konta e-mail to tak wygórowany koszt jest bardzo przykrą niespodzianką.

Na szczęście przeniesienie hostingu, konta e-mail, strony www, domeny do innego operatora nie stanowi problemu.
Jak to zrobić? No to teraz konkretniej.

Przeniesienie konta poczty e-mail z innego serwera do ibe.pl

Najprostszą sytuacją – i bardzo często występującą – jest posiadanie jednego konta e-mail we własnej domenie. Jeśli otrzymałeś od Twojego obecnego rejestratora konto e-mail za 0 zł w pierwszym roku a teraz masz do zapłacenia fakturę na przykład na 200 zł netto (co również jest częstą sytuacją) to jest dobra wiadomość. Utrzymanie takiego konta e-mail na naszych serwerach to tylko 50 zł netto / rok.

Pomożemy Ci przenieść Twoje konto e-mail oraz domenę na nasze serwery – jeśli chcesz to przeniesiemy również jego zawartość.

Jeśli masz więcej niż jedno konto e-mail to podpowiemy jaki pakiet hostingowy wybrać w zależności od Twoich potrzeb. Przeniesienie hostingu jest opisane poniżej.

Pakiet „Moja poczta” czyli utrzymanie jednego konta e-mail we własnej domenie.

Jeśli interesuje Cię założenie konta e-mail z profesjonalnym adresem, bez reklam i spamu oraz co równie ważne bez opłat za rejestrację domeny to mamy dla Ciebie świetną ofertę. Stworzyliśmy oddzielny serwis www.mailik.pl dedykowany dla tej usługi – sprawdź konto e-mail bez opłat za rejestrację domeny.

Przeniesienie hostingu z innego serwera do ibe.pl

Konto hostingowe zawiera pakiet usług pozwalających na utrzymanie wielu: domen, kont e-mail, serwisów www, baz danych itd. Często operatorzy oferują różne pakiety hostingowe – od mniejszych (i tańszych) gdzie można na przykład korzystać z trzech kont e-mail i jednego serwisu www do pakietów w których nie ma żadnych limitów usług. Często stosowaną pułapką jest udostępnianie najdroższych pakietów hostingowych w cenie 0 zł w pierwszym roku. Użytkownicy nie potrzebujący hostingu o dużych zasobach dają się skusić darmową ofertą nie zdając sobie sprawy, że w kolejnych latach za odnowienie takiego pakietu hostingowego trzeba będzie słono zapłacić – nawet 600 zł netto.

W tym wypadku też jest dobra wiadomość. Podpowiemy jaki pakiet hostingowy w danej sytuacji jest najodpowiedniejszy tak by niepotrzebnie nie przeinwestować. Dodatkowo u nas ceny takich usług zaczynają się o 89,25 zł netto / rok.

Ty mówisz jakie usługi są Ci potrzebne a my podpowiemy jaki pakiet hostingowy będzie najbardziej odpowiedni. Pomożemy też przenieść usługi na nasze serwery. Koszty przeniesienia zaczynają się od 100 zł netto. Skorzystaj z formularza kontaktowego – napisz ile i jakie usługi chcesz przenieść (domena, konto e-mail, strona www) a my przygotujemy dla Ciebie ofertę oraz harmonogram działań.

Zobacz zestawienie pakietów hostingowych.

Przeniesienie serwisu www z innego serwera do ibe.pl

Obecnie najczęściej serwisy www składają się z plików oraz bazy danych. Przykładem są serwisy www tworzone w oparciu o bardzo popularny system WordPress. Przeniesienie strony internetowej do innego operatora nie jest prostą operacją. Najlepiej powierzyć to osobie z doświadczeniem programistycznym / webmasterskim. W tym zakresie oczywiście służymy naszą pomocą. Koszty przeniesienia serwisu www zaczynają się od 100 zł netto. Skontaktuj się z nami, podaj adres Twojej strony www a my zajmiemy się resztą – formularz kontaktowy.

Przeniesienie domeny od innego operatora do ibe.pl

Procedura transferu domeny zależy od jej rodzaju. Trochę inne zasady dotyczą domen polskich (.pl), domen globalnych (.com, .net, .org, .info, .biz) oraz europejskich (.eu). Możliwe jest przeniesienie każdej z tego typu domen do nas. Sprawdź transfer domeny.

Niektóre korzyści ze zmiany operatora:

– niskie opłaty po zakończeniu okresu promocyjnego,
– przejrzysta oferta cenowa (nie ukrywamy cen usług w kolejnych latach),
– dopasowanie hostingu do rzeczywistych potrzeb,
– brak ukrytych limitów,
– dział obsługi technicznej jest działem obsługi technicznej a nie irytującym „call center”,
– wybór więcej niż jednego programu do obsługi poczty online,
– dodatkowa ochrona serwisów www przed włamaniami i ewentualne „leczenie” z infekcji,
– opieka techniczna nad serwisem www (aktualizacje serwisu, usuwanie usterek związanych ze stałym rozwojem przeglądarek internetowych).

To tylko niektóre zalety. Skontaktuj się z nami i sprawdź nasze usługi – KONTAKT.