W dzisiejszych czasach poczta e-mail przez stronę WWW staje się ważniejsza niż tradycyjny klient poczty e-mail jak np. Microsoft Outlook Express. Głównym powodem rosnącej popularności poczty e-mail przez WWW jest fakt, że dzięki niej użytkownicy mogą mieć bezpośredni dostęp do swojej poczty internetowej nawet wtedy, gdy są poza biurem lub na wakacjach. Jest to wygodne zarówno dla osób zarządzających firmą, jak i  jej pracowników.

Poczta e-mail przez stronę WWW – co to jest?

Poczta internetowa to skrzynka e-mail obsługiwana przez stronę WWW z poziomu przeglądarki internetowej. System ma podobne funkcjonalności co tradycyjne programy pocztowe jak Outlook Express. Przede wszystkim pozwala na wysyłanie i odbieranie e-maili, ale zapewnia też  szereg opcji dodatkowych – można w nim stworzyć książkę adresową, zarządzać folderami, wyszukiwać wiadomości, czy sprawdzać pisownię wysyłanych wiadomości.

Poczta e-mail przez stronę WWW – najważniejsze korzyści

Główną korzyścią poczty e-mail przez stronę WWW jest łatwy i szybki dostęp do poczty internetowej, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania i skomplikowanej konfiguracji konta.

Ponadto, nie trzeba mieć ze sobą swojego komputera, aby sprawdzić otrzymane e-maile i wysyłać nowe wiadomości elektroniczne. Z kont poczty e-mail przez WWW można korzystać na dowolnym komputerze, np. na laptopie znajomego lub po prostu w kafejce internetowej. Aby uzyskać dostęp do wszystkich folderów poczty internetowej wystarczy zapamiętać adres URL poczty e-mail oraz login i hasło, które trzeba wpisać w oknie dowolnej przeglądarki internetowej, na dowolnym urządzaniu, w dowolnym miejscu. Poczta e-mail przez WWW to też rodzaj kopii zapasowej. W systemie zapisywane są wszystkie elementy przychodzące, wiadomości wysłane, wersje robocze i inne informacje indywidualnie skonfigurowane przez użytkownika konta.

Poczta e-mail przez stronę WWW w IBE

Oferujemy pocztę e-mail przez stronę WWW, przeznaczoną zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Proponujemy dwa najbardziej popularne narzędzia tego rodzaju: Roundcube i Horde. Zajmujemy się uruchomieniem i kompleksową obsługą konta. Przed podjęciem decyzji można przetestować oba programy, aby je sprawdzić i wybrać optymalny dla swoich potrzeb i wymagań. Dodatkowym atutem jest możliwość zaprogramowania w obu narzędziach funkcji rozpoznawania spamu. Dzięki temu, poczta e-mail nie będzie obciążona niepożądanymi wiadomościami.