Jak sprawić, by firmowa strona internetowa była nowoczesna, wygodna w obsłudze i atrakcyjna dla odwiedzających? Warto zadbać o to już na etapie wyboru firmy, która oferuje tworzenie stron www w Warszawie – w jej ofercie powinny znaleźć się tzw. responsywne strony internetowe, które znacząco podnoszą komfort użytkowania witryny. Czym tak właściwie są strony responsywne i dlaczego to się opłaca?

Czym są responsywne strony www?

Strona responsywna (ang. Responsive Web Design, RWD) to odpowiedź na współczesne potrzeby użytkowników korzystających z wielu urządzeń mobilnych. Tworzenie stron internetowych, które są responsywne, polega na projektowaniu ich w taki sposób, by były dostosowane do wymiarów ekranu obsługiwanego urządzenia – komputera, laptopa, smartfona czy tabletu. Responsywne strony stają się powoli standardem, szczególnie wśród firm z dużych miast, takich jak Warszawa, które działają na konkurencyjnym rynku i troszczą się o swój wizerunek w sieci.

Tworzenie responsywnych stron www – dlaczego warto?

Tworzenie stron internetowych, które są responsywne, to oferta, o którą pyta coraz więcej przedsiębiorców z Warszawy. Nic w tym dziwnego, gdyż tanie strony www, które nie są responsywne, powoli odchodzą do lamusa. Co możesz zyskać, stawiając na tworzenie responsywnych stron www przez firmę IT z Warszawy?

  1. Bardziej atrakcyjna strona www – użytkownicy cenią wygodę, dlatego jest duża szansa, że spędzą więcej czasu w witrynie, która jest dopasowana do ich potrzeb. Strona responsywna jest atrakcyjna wizualnie i łatwa w obsłudze.
  2. Wizerunek nowoczesnej firmy – marka, która podąża za trendami i sięga po innowacje, jest postrzegana jako nowoczesna i dbająca o potrzeby klientów.
  3. Łatwiejsze zarządzanie stroną – responsywna strona jest bardziej elastyczna, co oznacza, że możesz łatwo modyfikować poszczególne elementy, zwiększając czytelność witryny.
  4. Lepsze wyniki w wyszukiwarce – strony dopasowane do urządzeń mobilnych są wspierane przez Google i wyświetlane wyżej w wyszukiwarce. Miejsce zajmowane w wynikach wyszukiwania wpływa natomiast na liczbę osób odwiedzających stronę.
  5. Sposób na konkurencjętworzenie stron internetowych, które są responsywne, to sposób na to, by wyróżnić się wśród konkurencji i zatrzymać przy sobie klientów.

Responsywne i tanie strony www – czy to możliwe?

Czy tworzenie stron internetowych w takim mieście jak Warszawa to usługa, z której można skorzystać tanio? Strony responsywne stopniowo stają się standardem, a nie luksusem. Oznacza to, że cena stron RWD jest znacznie niższa niż jeszcze kilka lat temu, a tanie strony internetowe w wersji responsywnej są w zasięgu każdej firmy z Warszawy. Co więcej, korzyści płynące z posiadania strony RWD znacząco przewyższają koszt inwestycji, podnosząc Twoje wyniki w wyszukiwarce Google, wpływając na konkurencyjność, ułatwiając obsługę strony i zwiększając jej atrakcyjność w oczach użytkowników.

W IBE tworzymy responsywne, a zarazem tanie strony www. Siedzibą naszej firmy jest Warszawa, lecz ofertę IBE kierujemy również do klientów spoza stolicy. Wypełnij formularz i zamów bezpłatną wycenę swojej nowoczesnej, responsywnej strony www!