Poczta mailowa znajdująca się na własnej domenie zapewnia szereg korzyści, takich jak wiarygodność i praktycznie całkowity brak spamu. Nie każdy jednak wie, że oferuje również inne, mniej znane funkcjonalności, które poprawiają bezpieczeństwo i podnoszą komfort użytkowania. Profesjonalne konto pocztowe jest jednym z najlepszych sposobów komunikacji pomiędzy partnerami biznesowymi, dlatego warto je odpowiednio skonfigurować.

Poczta bez spamu – czyli skrzynka mailowa na swojej domenie

Choć internet oferuje ogromne możliwości, niesie ze sobą również sporo zagrożeń. Poczta mailowa powinna być skutecznie zabezpieczona przed atakami hakerów. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Na czym ono polega?

 

  • Aby zalogować się do konta pocztowego, oprócz hasła, należy podać dodatkowe informacje. Może to być np. kod wysłany na telefon. Takie zabezpieczenie sprawia, że nawet w przypadku gdy hasło zostanie złamane, osoby niepożądane nie będą mogły się zalogować na konto. Dodatkowo, użytkownik otrzyma wiadomość o nieskutecznej próbie logowania, dzięki czemu będzie miał możliwość natychmiastowej zmiany hasła.

 

  • Najlepsza poczta e-mail to taka, które jest łatwa i intuicyjna w użytkowaniu, a dodatkowo nie przysparza żadnych problemów. Jednak w sytuacji, gdy pomoc techniczna będzie potrzebna, użytkownik musi mieć pewność, że otrzyma ją błyskawicznie. Warto również szczegółowo zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami i problemami z pocztą. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam rozwiązanie naszego problemu.

 

  • Nie każdy wie, że profesjonalne konto pocztowe znajdujące się na domenie chroni nie tylko przed uciążliwym spamem, ale także wirusami.

 

Nawet najtańsze domeny mają możliwość utworzenia profesjonalnej poczty e-mail. Użytkownik otrzymuje dostęp do panelu administracyjnego, dzięki któremu może indywidualnie skonfigurować wszystkie ustawienia.

Profesjonalne konto pocztowe na domenie

Warto wspomnieć, że konfiguracja konta pocztowego jest prosta i intuicyjna. Aby ją skutecznie przeprowadzić nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności informatycznych. Całość przeważnie zajmuje od kilku do kilkunastu minut i w zdecydowanej większości przypadków jest to jednorazowe działanie.

 

  • Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania poczty na własnej domenie jest możliwość używania wszystkich najpopularniejszych programów pocztowych, takich jak Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook Express i innych.

 

  • Bezpłatne adresy konta pocztowego nigdy nie będą unikalne, a co za tym idzie, zdecydowanie gorzej zapadają w pamięć. W przypadku poczty na domenie, sprawa wygląda odmiennie. Adres konta pocztowego jest spójny z adresem domeny internetowej. Takie połączenie sprawia, że inni użytkownicy internetu zaczynają kojarzyć konkretną stronę WWW.

 

Oczywiście każdy użytkownik może korzystać z poczty na swoim urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon lub tablet. Nie ma znaczenia czy sprzęt jest wyposażony w system operacyjny Android, iOS czy Windows.

 

Poczta e-mail we własnej domenie to jedna z usług oferowanych przez ibe.pl.