Domeny tematyczne

Domeny tematyczne to bardzo atrakcyjne rozszerzenie domeny .pl szczególnie w sytuacji gdy większość popularnych nazw jest już od dawna zajęta.

DOSTĘPNE KOŃCÓWKI

  • .firma.pl*

  • .automoto.pl

  • .trade.pl

  • .holidays.pl

  • .handel.com.pl

* Domeny tematyczne z końcówką firma.pl są dostępne tylko dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

Te nazwy pod względem technicznym działają tak samo jak zwykłe domeny (przykładowo: zamiast domeny .com.pl można z powodzeniem skorzystać z końcówki .firma.pl).

Więcej firmy w Twojej firmie – już teraz możesz zamówić adres:

www.Twojanazwa.firma.pl

pod którym będzie widoczny Twój serwis internetowy, można dla tego adresu uruchomić również konta pocztowe, przykładowo biuro@Twojanazwa.firma.pl oraz inne usługi hostingowe takie same jak dla zwykłej domeny.

Dlaczego warto skorzystać z domeny tematycznej?

Masz firmę? Zarejestruj domenę z końcówką .firma.pl

Rynek wolnych domen internetowych w Polsce szybko się kurczy a my wychodzimy temu naprzeciw.
Oferujemy nowe, atrakcyjne rozszerzenia dla domeny .pl
Poniżej przedstawiamy kilka powodów dla których warto skorzystać z naszej oferty.

Dlaczego warto?

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest właściwie dobrana, łatwa do zapamiętania nazwa domeny internetowej. To jeden z kluczowych elementów sukcesu serwisu www. Niestety obecnie niezwykle trudno jest znaleźć atrakcyjną wolną nazwę.
Na szczęście jest alternatywa, już dziś zarejestruj swoją nazwę z wybraną końcówką domeny tematycznej:

  • .firma.pl*
  • .automoto.pl
  • .trade.pl
  • .holidays.pl
  • .handel.com.pl

* Domeny tematyczne z końcówką firma.pl są dostępne tylko dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

Oferowane przez nas domeny tematyczne pod względem technicznym działają tak samo jak zwykłe domeny (przykładowo: zamiast domeny .com.pl można z powodzeniem skorzystać z końcówki .firma.pl).

Jak to działa?

Domeny tematyczne są w naszym systemie konfigurowane jako pełnoprawne domeny i tak też są widoczne w sieci Internet. Abonent domeny tematycznej może w panelu Klienta samodzielnie konfigurować takie same usługi jak dla zwykłych domen (serwis www, konta poczty elektronicznej, bazy danych itd).

Gdzie mogę zarejestrować domenę tematyczną?

Zamówienie domeny tematycznej (czyli domeny z końcówką: .firma.pl, .automoto.pl, .trade.pl, .holidays.pl, .handel.com.pl) jest możliwe tylko w serwisie IBE.pl za pomocą formularza zamówienia.

Zapoznaj się z regulaminem świadczenia usług IBE.pl.

Wolne atrakcyjne nazwy wciąż czekają!
Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie nazwa jest wolna, i zamów ją teraz.

Procedury dla domeny tematycznej

Poniższe procedury mają zastosowanie w odniesieniu do domen tematycznych czyli domen z końcówką:
.firma.pl*, .automoto.pl, .trade.pl, .holidays.pl, .handel.com.pl

* Domeny z końcówką firma.pl są dostępne tylko dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

Rejestracja domeny

Rejestracja domeny tematycznej odbywa się na czas określony, będący wielokrotnością 1 roku. Aby zarejestrować domenę tematyczną, należy wysłać prawidłowo wypełniony formularz zamówienia dostępny na stronach ibe.pl. Dane zawarte w zamówieniu muszą być poprawne i aktualne. Cała procedura rejestracji domeny tematycznej oraz zawarcia umowy o jej utrzymywanie odbywa się w postaci elektronicznej. Po opłaceniu zamówienia domena tematyczna jest rejestrowana w systemie IBE oraz udostępniana Abonentowi zgodnie z zapisami regulaminu oraz specyfikacją usługi.

Przedłużenie abonamentu domeny

Przedłużenie ważności domeny tematycznej następuje po dokonaniu wpłaty za jej utrzymywanie na kolejny okres abonamentowy. Przedłużenie ważności jest możliwe w dowolnym okresie abonamentu domeny tematycznej, jak również w okresie jej wygasania.

Rezerwacja domeny

Po złożeniu zamówienia na rejestrację domeny tematycznej jest ona rezerwowana na 14 dni. Jest to czas na uiszczenie przez Abonenta opłaty za utrzymanie domeny tematycznej w pierwszym roku. Każda rezerwacja powinna zakończyć się rejestracją.

Transfer domeny

Transfer domeny tematycznej do innego rejestratora nie jest możliwy. Jedynym rejestratorem domen tematycznych jest IBE.

Wygasanie domeny

Jeśli Abonent nie dokona wpłaty za utrzymywanie domeny tematycznej na kolejny okres abonamentowy wówczas rozpoczyna się jej wygasanie i trwa przez 14 dni. W tym czasie domena tematyczna nie jest dostępna do rejestracji ale nie jest również dostępna dla dotychczasowego Abonenta. W czasie wygasania domeny tematycznej możliwe jest dokonanie wpłaty i przedłużenie umowy.

Usunięcie domeny

Rezygnacja z domeny tematycznej na wniosek Abonenta lub brak wpłaty za kolejny okres abonamentowy powoduje, że po upływie dotychczasowego abonamentu domena tematyczna przechodzi w fazę wygasania. Po upływie okresu wygasania zostaje ona usunięta z systemu IBE i staje się dostępna do ponownej rejestracji.

Zmiana Abonenta domeny

Zmiana Abonenta domeny tematycznej (cesja praw) odbywa się poprzez podanie danych nowego Abonenta. Cesja praw do domeny tematycznej jest każdorazowo płatna 50 zł netto. Wykonywana jest po dostarczeniu do IBE kompletu dokumentów ze strony obecnego i nowego Abonenta oraz dokonaniu płatności.

Zmiana delegacji domeny

Zmiana delegacji domeny tematycznej na serwery inne niż IBE nie jest możliwa. W celu uruchomienia obsługi hostingowej dla domeny tematycznej należy skorzystać w tym zakresie z oferty IBE.