Odnowienie domen - cennik

Koszty odnowienia rejestracji domen podane są w abonamencie rocznym. Istnieje możliwość dokonania wpłaty za dłuższy okres czasu. Odnowienie domen jednorazową wpłatą jest możliwe maksymalnie na 10 lat.

Bardzo ważne jest by odnowienie domeny zostało opłacone terminowo. Dzięki temu usługi skonfigurowane dla Twojej domeny będą działały nieprzerwanie. Jest to niezwykle istotne gdyż przerwy w działaniu strony www czy kont poczty elektronicznej powodują wymierne straty. Ograniczasz w ten sposób również ryzyko utraty domeny. W przypadku braku wpłaty za odnowienie domeny, jest ona blokowana i przechodzi w tak zwany okres wygasania w którym nie działają żadne usługi dla niej skonfigurowane. Po okresie wygasania zostaje uwolniona do puli wolnych domen i każdy może dokonać rejestracji Twojej domeny. To najgorszy wariant w którym prawdopodobnie bezpowrotnie tracisz prawa do swojej domeny. Jeszcze jednym ważnym czynnikiem dla którego warto zadbać o terminowe odnowienie domeny jest jej wartość. Ze względu na ograniczoną ilość wolnych nazw domen są one deficytowe. Dostępność wolnych adresów – szczególnie tych najbardziej atrakcyjnych – zmniejsza się każdego dnia a co za tym idzie ich wartość rośnie.

Nie rezygnuj z odnowienia domen – dobry adres to dobra lokata.

Chcesz zarejestrować nową domenę? Skorzystaj z naszych atrakcyjnych cen na nowe domeny.

Cennik odnowienia domen .pl, globalnych oraz .eu

Typ domeny Odnowienie
(rok)
Odzyskanie*
(reaktywacja)
.pl 120 zł 120 zł
funkcjonalna np. .com.pl, .net.pl 120 zł 120 zł
regionalna np. .waw.pl, .wroclaw.pl 120 zł 120 zł
globalna .com, .net, .org, .info, .biz 120 zł 120 zł
.eu 120 zł 120 zł

Ceny netto (należy doliczyć 23% VAT) dotyczą kosztu rejestracji domeny na okres jednego roku.

* Odzyskanie (reaktywacja) – w przypadku nieterminowego opłacenia odnowienia rejestracji domeny .pl, funkcjonalnej oraz regionalnej (znajdujących się w puli domen zarządzanych przez NASK), .eu lub globalnej (.com, .net, .org, .info, .biz) – liczy się data otrzymania płatności na konto bankowe IBE – jest ona blokowana przez system głównego rejestratora na tak zwany okres kwarantanny po którym domena wraca do puli domen wolnych. Odblokowanie i przedłużenie ważności domeny w okresie kwarantanny wiąże się z dodatkową opłatą.

Cennik odnowienia domen tematycznych

Domeny tematyczne Odnowienie
(rok)
Odzyskanie***
(reaktywacja)
.firma.pl ** 120 zł 120 zł
.automoto.pl 120 zł 120 zł
.trade.pl 120 zł 120 zł
.holidays.pl 120 zł 120 zł
.handel.com.pl 120 zł 120 zł

Ceny netto (należy doliczyć 23% VAT) dotyczą kosztu rejestracji domeny na okres jednego roku.

** Domeny z końcówką firma.pl są dostępne tylko dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.

*** Odzyskanie (reaktywacja) – w przypadku nieterminowego opłacenia odnowienia rejestracji domeny tematycznej – liczy się data otrzymania płatności na konto bankowe IBE – jest ona blokowana na tak zwany okres kwarantanny po którym domena wraca do puli domen wolnych. Odblokowanie i przedłużenie ważności domeny w okresie kwarantanny wiąże się z dodatkową opłatą